skolickanafarme@email.cz  |  724 014 649

V ČEM JSME VÝJIMEČNÍ

 Nový koncept dětské školičky staví na prožitkovém učení. Mozek si pamatuje emočně zabarvené situace a prožitky. Proto prožít, zažít „něco“ na vlastní kůži, to je ideální učení a nejlepší přirozená příprava a cesta do života. I malé děti mohou udělat velké věci. Zejména pokud se učí formou praktičnosti.

  V naší školičce nezískávají děti informace odtržené od životní reality, tedy pouze zprostředkovaně pomocí slov a obrazů. Avšak naopak se učí především přirozenou cestou na základě vlastních prožitků spojujících je s přírodou.

 Vrátíme Vám děti do přírody mezi skutečná zvířata a rostliny. Naučíme je pěstovat zeleninu i chovat zvířata, čímž přirozeně rozvíjíme jejich zdravý životní styl. Děti se tím učí i pocitu odpovědnosti – když zeleninu nebo kytku nezalijí, tak zvadne, stejně když nenakrmí zvířátko. Ať děti samy objeví, že i své pokrmy si mohou vypěstovat a vlastnoručně vypěstovaná zelenina podpoří chuť jíst zdravě.

 Reagujeme na zvýšenou poptávku rodičů, kteří se snaží skloubit svou profesi s kvalitní péčí o malé dítě. Ctíme individuální přístup k malým osobnostem, rozvoj zdravého sebevědomí i ponechání dětské fantazie v přirozeném světě bez techniky. Milované dítě v přirozeném prostředí je zdravé, psychicky vyrovnané a šťastné.

 Raději kolena od bláta než mobil v ruce, raději reálný živý svět než monitor! Chcete, ať dítě vyrůstá u mobilu, nebo v přírodě! Vraťte Vaše dítě zpátky do bláta a louže. My si uvědomujeme a ctíme individualitu každého dítěte, a tak připravujeme celou řadu aktivit, které umožní dětem se patřičně realizovat.

 Nejsme alternativa, jsme přirození. Chceme být ale jiní. Chce to změnu, nebojte se ji vyzkoušet. Nasloucháme vaším dětem, dnešní společnost to neumí. To, co se dítě naučí do 6 let věku, ovlivní, jak bude dál vyrůstat.

 Rodinné, bezpečné, podnětné a stimulující rodinné prostředí, blízké tomu, jaké znají děti z domova, ze své rodiny. Zcela nové, zdravotně nezávadné prostředí školičky v dřevostavbě. Prosvětlené herní místnosti s velkými okny na jih. Filtrovaná zdravá voda, ionizátor, čistička vzduchu, zvlhčovač vzduchu. Kvalitně vybavené venkovní dětské hřiště plné skluzavek, domečků i možnosti kreativity. Co se týče, provozu řídíme se stejnou přísnou hygienickou vyhláškou jako MŠ.

 Dobré dopravní spojení naší školičky nejen s Porubou, ale i s okolními částmi města, nachází se poblíž sjezdu z kruhového objezdu dálnice a Rudné ve Svinově.

WordPress PopUp