skolickanafarme@email.cz  |  724 014 649

O ŠKOLIČCE

Provoz je celoroční od 6.30 – 17.00 na adrese Polanecká 50, Ostrava-Svinov.

 

Poskytujeme rodičům podobnou službu jakou je např. mateřská školka nebo bývalé jesle.​​ Tedy možnost hlídání dětí s kvalitním předškolním vzdělávacím​​ programem buď po dobu celého dne (min. 6 hod.), nebo půldenní (min. 3 hod.). Dítě může výt ve školičce 10 hodin. Jsme nezisková dětská skupina registrovaná u Ministerstva práce a sociálních věcí.

Před samotným nástupem dítěte nabízíme možnost krátkodobého​​ pobytu dítěte s rodičem nebo jinou osobou za účelem dobré adaptace v daném kolektivu a prostředí. Umožněna je rovněž flexibilita v docházce, kdy dítě může docházet třeba jen na část dne nebo pouze některé dny v týdnu. Děti registrujeme a nabíráme po celý rok. V případě naplněnosti upřednostňujeme děti s pobytem min. 6 hodin.

 

Provoz zdravé školky je v ekologické novostavbě, která byla vystavena pouze pro tyto pro účely a pod přísnou hygienickou vyhláškou s požadavky na prostory a provoz zařízení 410/2005 Sb.​​ 

Děti jsou rozděleny po 12 do dvou tříd dle věku.

V přízemí se nachází šatna pro 12 dětí, které využívají prostory hrací místnosti v přízemí. Současně šatna slouží pro přezutí dalších 12 dětí, které mají denní i spací místnost v 1. patře. Druhé dveře šatny navazují na vstup do hygienického zařízení a umývárny, které je opatřeno dětskými WC, dětskými umyvadly, sprchovým koutem, nočníky a přebalovacím pultem.

Denní – hrací místnost je prosluněna velkými okny směřujícími k jihu, nově vybavená a vymalovaná krásnými pohádkovými motivy i stromem života. Děti mohou během volné činnosti využít koutky aktivit s dostatečným množstvím podnětných hraček, kdy klademe důraz na dřevěné, edukační, didaktické a interaktivní hračky, díky kterým​​ děti rozvíjejí své schopnosti, jako motoriku, prostorovou představivost, zrak, zručnost a sluch, zároveň nemají pocit, že se učí, protože si hrají.

S třídou je propojena také kuchyňka a přípravna jídel kvalitně vybavená lednicí, myčkou nádobí, mikrovlnkou, dvojřezem a​​ el. sporákem s troubou nejen na pečení buchet.

Dbáme na to, aby děti měly během odpoledního odpočinku, zejména ty mladší, dostatečný klid. Proto je spací místnost s 12 dřevěnými lůžky chodbou oddělena od třídy.​​ 

Mezi šatnou, hrací a spací místností je další chodba ve tvaru čtverce, kde mají svůj domov v klecích, teráriu nebo akváriu​​ malá domácí zvířátka​​ jako​​ rybičky, zakrslý králíček, morčátka, křečci, pískomilové, činčily, chilské veverky osmáci a zcela nealergenní exotičtí milí živočichové jako chameleon, gekoni nebo​​ agamy.

Naprosto stejné prostory jsou také v 1. patře, které slouží pro 12 dětí starších 3 let.

 

Školka má dva vchody. Jeden je přímo k šatně a druhým vycházejí děti na oplocenou velkou zahradu s dětským hřištěm, které je bezprostředně spojenou se zahrádkou​​ a zvířecí farmou. Na ni navazuje rozsáhlý sad s ovocnými stromy s krmítky pro ptáčky a malým kopcem vhodným třeba k zimním radovánkám na bobech.

 

Venkovní zatravněné dětské hřiště​​ tvoří dvě části – pro větší a pro menší děti. Pohádkovou sluneční​​ zahradu tvoří kvalitně​​ vybavené hřiště plné skluzavek, houpaček, dřevěných domečků, pískovišť, venkovních hraček a děti mohou uplatnit svoji kreativitu např. v rámci kreslících tabulí. Vybavení je uzpůsobeno každému věku, tedy i dvouletým dětem. Součástí je zpevněná část a posezení (dřevěné stoly a lavice) pro děti i jejich rodiče. S dětmi se budeme snažit být co nejvíce venku, proto i dílničky a kreativ mohou díky tomuto vybavení probíhat na čerstvém vzduchu pod širým nebem. Stejně tak společné párty a oslavy s rodiči. Součástí zahrady je přírodní areál o velikosti 3000 m2.

 

V „pracovní“ zahrádce​​ děti zase pečují o záhonky určené pro pěstování a sklizeň zeleniny, květin i bylinek a ovocné stromy a keře.​​ Nebude jim cizí​​ sázení, pletí, zalévání, hrabání listí​​ apod.

 

Třetí část tvoří samotná​​ zvířecí farma​​ tvořená čtyřmi oplocenými a oddělenými částmi s krásnými dřevěnými domečky pro zvířata. Domov v nich mají miniprasátka, slepičky, králíci, morčata, kachničky, ovce a kozy. Děti mají po chodníčku možnost přímého vstupu do jednotlivých kotců, kde mohou zvířata krmit, pečovat o ně a být s nimi v bezprostřední blízkosti. Svůj domov tam má i kočička, pejsek a ve vodní části také vodní želvy.

 

 ​​​​ 

​​ Další informace se dozvíte v odkazech Sluneční zahrada, Zvířata, Zahrada, Aktivity a Prožitkové učení.

 

Zajímá vás Školička na farmě? Napište nám:​​ skolickanafarme@email.cz​​ nebo volejte: 724 014 649

WordPress PopUp