skolickanafarme@email.cz  |  724 014 649

NÁŠ TÝM


IVANA ZELINOVÁ

Ředitelka Školičky na farmě a předsedkyně neziskové organizace Tábory v Beskydech, z.s. Autorka projektu Školička na farmě. Dlouholeté zkušenosti s dětmi i předškolního věku v rámci ozdravných letních i zimních táborů. Certifikáty akreditované MŠMT: Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky, Hlavní vedoucí zotavovacích akcí dětí a mládeže, Zdravotník zotavovacích akcí (Červený kříž), lektorka dětské jógy.

„Jako máma dvou dětí jsem pochopila, že smyslem mého života jsou děti, kdekoliv a kdykoliv. Práce a společné chvíle s nimi naplňuje a obohacuje můj život a dodává mi neskutečnou energii. Stejně jako vzdělávání a nové, především přirozené formy a metody práce s dětmi. Jejich smích a malá zářivá očka šťastných a spokojených dětí je pro mě tou největší odměnou.“


KLÁRKA HLUBKOVÁ

VOŠ Sokrates – Prigo, obor: předškolní a mimoškolní pedagogika. Certifikát Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky. Lektorka dětské jógy – akreditace MŠMT. Lektorka logopedie. Vychovatelka v jesličkách a soukromé anglické MŠ. Hraje na flétnu a klavír, výtvarná kreativita.

„Jsem především maminkou dvou malých divoženek, díky kterým jsem zjistila, že práce s dětmi je přesně to, co mne obohacuje, inspiruje, neustále rozvíjí a neskutečně nabíjí. Rádi se společně smějeme, tančíme, zpíváme, trávíme čas venku. Zajímám se o různé alternativní směry v pedagogice a prosazuji především všestrannost a všeobecnost. Odmala jsem v nepřetržitém kontaktu se zvířátky a přírodou. Svým dětem, ať už „domácím“ či „školičkovým“ se snažím být hlavně a především parťákem, na kterého se mohou vždy spolehnout, se kterým se kdykoli dohodnou a mohou se vedle něj rozvíjet a beze strachu růst.“


ANNA ŠLACHTOVÁ

VŠ Ostravská univerzita – PdF OU, obory: Pedagogika, Výchova ke zdraví a Sociální pedagogika – vychovatelství. Celoživotní vzdělávání – PdF OU: Rozšiřující studium Učitelství pro mateřské školy. Arteterapie – akreditace MPSV.  Výtvarná činnost.

 

„Toužila jsem po smysluplné a kreativní práci, která mne bude naplňovat. A přesně taková je práce ve Školičce na farmě. Její jedinečné a krásné prostředí si mne získalo již při první návštěvě. Práce s dětmi předškolního věku je pro mne novým dobrodružstvím a každý den je neopakovatelný. Dětský pohled na svět, dětská energie a radost z maličkostí je pro mne velikou inspirací a mám pocit, že se od dětí mám také co učit.“


KRISTÝNA BUJNOCHOVÁ

Střední zdravotnická škola, obor: sociální činnost a specializace pro děti 1 až 3 roky. Zdravotník zotavovacích akcí. Europass Mobility: mezinárodní doklad o odborné praxi ve Spolkové republice Německo.

“Když jsem se po absolvování školy rozhodovala, jakým směrem se vydat, věděla jsem, že právě děti budou tou nejlepší volbou. Díky veliké rodině a kupě mladších sourozenců a synovců jsem s dětmi v kontaktu neustále. Také díky práci zdravotníka zotavovacích akcí na táborech jsem si uvědomila, že děti jsou pro mne tou největší inspirací, tudíž tou správnou cestou. Práce s nimi je neskutečně krásná, radostná a obohacující. Každé dítě si zaslouží individuální, láskyplný přístup, který bude rozvíjet jeho osobnost. Snažím se být pro děti hlavně oporou, vzorem a zároveň nejlepším přítelem, na kterého se vždy mohou spolehnout. Největší odměnou za tuto práci je pro mne nefalšovaná dětská radost a spokojenost.”


LUCIE MERTOVÁ

Certifikát akreditovaný MŠMT – chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky.

“Jsem laskavá teta, která ctí individualitu a osobnost každého dítěte. Mým velkým snem byla práce s dětmi, už jako malá jsem si hrála na učitelku a mé sny mne dovedly až tady do Školičky na farmě. Po kurzu chůvy jsem se stala maminkou mého syna Oliverka. Práce s dětmi mne velice baví a naplňuje. Co je pro mně nejdůležitější? Spokojené a šťastné dítě.”

 


RŮŽENKA

Školní kouzelná babička a chůva, která se stará nejen o plná bříška dětí, čistotu školičky i zvířátek, ale je oporou především dětem.

 

 

 


   

SISINKA, ELIŠKA A AMOREK

Maskotem Školičky je štěňátko francouzského buldočka Sisinka. Lásku dětem předává královská španělská kavalírka, babička Eliška. A radost ze života milující a věrný kamarád z útulku Amorek.