skolickanafarme@email.cz  |  724 014 649

OJEDINĚLÁ ŠKOLIČKA NA FARMĚ

Ve zcela nových prostorech speciálně vystavěných pro účely školičky nejen dle požadavků přísného hygienického zákona​​ jsme otevřeli​​ 3. září 2018 exkluzivní školičku pro 24 dětí od 2 let do povinné školní docházky.​​ 

 

Školička na farmě​​ přijímá registrace.​​ Přihlaste své dítě, včetně předškoláků včas! Místa jsou vzhledem k velkému zájmu limitována.

 

Veškeré další podrobnosti najdete v našich odkazech Sluneční zahrada, Dokumenty a Školička -​​ Informace a registrace,​​ Školné.

 

V nově postaveném ekologickém domě, jejíž součástí je​​ pohádková sluneční zahrada s krásně vybaveným dětským​​ hřištěm houpačkami, skluzavkami, dřevěnými domečky, pískovišti aj. Součástí je malý statek s domácími zvířaty, mezi nimiž nechybí slepičky, kačenky, ovečky, kozičky, králíci, morčata, křečci, kočička či vodní želvy. Časem tady své místo u nás najdou i poníci, pávi či prasátka.

V zahrádce děti také pečují o záhonky určené pro pěstování zeleniny, květin i bylinek a ovocné stromy. O zvířátka se budou děti starat i uvnitř školičky, kde najdou domov rybičky, křečci, pískomilové nebo v teráriu zcela nealergenní studenokrevní milí živočichové jako chameleon nebo agamy.

Sluneční zahrada - Školička na farmě​​ přichází se zcela novým konceptem předškolního vzdělávání a je výjimečná tím, že staví na prožitkovém učení.​​ Nabízí dětem možnost rozvíjet se na základě skutečných prožitých zkušeností a ne jen pouhé hry na opravdový život. Tím je i skvělou alternativou pro děti se specifickými potřebami nebo pro děti, které vyžadují postupné zapojování do kolektivu. Před samotným nástupem dítěte proto nabízíme možnost krátkodobého​​ pobytu dítěte s rodičem nebo jinou osobou za účelem dobré adaptace v daném kolektivu a prostředí. Umožněna je rovněž flexibilita v docházce, kdy dítě může docházet třeba jen na část dne nebo pouze některé dny v týdnu.

Nabízíme rovněž řadu nadstandardních​​ služeb a aktivit jako dětskou jógu, arteterapii, muzikoterapii, léčivou eurytmii, aromaterapii, angličtinu hrou, tvoření blahodárných mandal, kreativní dílničky, atraktivní exkurze a výlety, rodinné párty, zdravou vodu atd. Citlivě kombinujeme Montessori a​​ Waldsdorfskou pedagogiku​​ využívá i principy J.A. Komenského.

Školička na farmě rovněž reaguje na zvýšenou poptávku rodičů, kteří se snaží skloubit svou profesi s kvalitní péčí o malé dítě. K tomu přispívá i bezpečné, podnětné a stimulující prostředí, blízké tomu, jaké znají děti z domova, ze své​​ rodiny. Ve zcela nově vystavěné školičce budou děti rozděleny podle věku do dvou prosluněných a pohádkovými motivy vymalovaných tříd a budou se o ně s láskou starat nejméně tři až čtyři kvalifikované empatické učitelky, vychovatelky a chůvy.​​ Naším cílem je umožnit dětem vyrůstat ve zdravém a motivujícím prostředí s neustálými podněty pro jejich zdravý rozvoj.​​ Šťastné dítě v přirozeném prostředí je zdravé a psychicky vyrovnané.

 

Projekt Sluneční zahrada je podporán Evropskou unií!