skolickanafarme@email.cz  |  724 014 649

OJEDINĚLÁ ŠKOLIČKA NA FARMĚ

Ve zcela nových prostorech speciálně vystavěných pro účely školičky nejen dle požadavků přísného hygienického zákona jsme otevřeli 3. září 2018 exkluzivní školičku pro 24 dětí od 2 let do povinné školní docházky.​​ 

 

Školička na farmě​​ přijímá registrace.​​ Přihlaste své dítě, včetně předškoláků včas! Místa jsou vzhledem k velkému zájmu limitována.

 

Veškeré další podrobnosti najdete v našich odkazech Sluneční zahrada, Dokumenty a Školička -​​ Informace a registrace,​​ Školné.

 

V nově postaveném ekologickém domě, jejíž součástí je​​ pohádková sluneční zahrada s krásně vybaveným dětským hřištěm houpačkami, skluzavkami,​​ dřevěnými domečky, pískovišti aj. Součástí je malý statek s domácími zvířaty, mezi nimiž nechybí slepičky, kačenky, ovečky, kozičky, prasátka, králíci, morčata, křečci, kočička, pejsek nebo vodní želvy. ​​ 

V zahrádce děti také pečují o záhonky určené pro pěstování zeleniny, květin i bylinek a ovocné stromy. O zvířátka se děti starají i uvnitř školičky, kde našly domov rybičky, křečci, pískomilové, činčily, chilské veverky osmag degu či exotická nealergenní zvířátka jako chameleon, agamy a gekončík noční.

Sluneční zahrada - Školička na farmě​​ přichází se zcela novým konceptem předškolního vzdělávání a je výjimečná tím, že staví na prožitkovém učení.​​ Nabízí dětem možnost rozvíjet se na základě skutečných prožitých zkušeností a ne jen pouhé hry na opravdový život. Tím je i skvělou alternativou pro děti se specifickými potřebami nebo pro děti, které vyžadují postupné zapojování do kolektivu. Před samotným nástupem dítěte proto nabízíme možnost krátkodobého pobytu dítěte s rodičem nebo jinou osobou za účelem dobré adaptace v daném kolektivu a prostředí. Umožněna je rovněž flexibilita v docházce, kdy dítě může docházet třeba jen na část dne nebo pouze některé dny v týdnu.

Nabízíme rovněž řadu nadstandardních služeb a aktivit jako dětskou jógu, arteterapii, muzikoterapii, léčivou eurytmii, aromaterapii, angličtinu hrou, tvoření blahodárných mandal, kreativní dílničky, atraktivní exkurze a výlety, rodinné párty, zdravou vodu atd. Citlivě kombinujeme Montessori a Waldsdorfskou pedagogiku​​ využívá i principy J.A. Komenského.

Školička na farmě rovněž reaguje na zvýšenou poptávku rodičů, kteří se snaží skloubit svou profesi s kvalitní péčí o malé dítě. K tomu přispívá i bezpečné, podnětné a stimulující prostředí, blízké tomu, jaké znají děti z domova, ze své rodiny. Ve zcela nově vystavěné školičce budou děti rozděleny podle věku do​​ dvou prosluněných a pohádkovými motivy vymalovaných tříd a se o ně s láskou starají nejméně čtyři kvalifikované empatické učitelky, vychovatelky a chůvy.​​ Naším cílem je umožnit dětem vyrůstat ve zdravém a motivujícím prostředí s neustálými podněty pro jejich zdravý rozvoj.​​ Šťastné dítě v přirozeném prostředí je zdravé a psychicky vyrovnané.

WordPress PopUp