skolickanafarme@email.cz  |  724 014 649

OJEDINĚLÁ ŠKOLIČKA NA FARMĚ

Ve zcela nových prostorech speciálně vystavěných pro účely školičky nejen dle požadavků přísného hygienického zákona otevíráme 3. září 2018 exkluzivní školičku pro 24 dětí od 2 let do​​ povinné školní docházky.​​ 

 

Školička na farmě již přijímá registrace.​​ Využijte akční slevy a přihlaste své dítě, včetně předškoláků včas! Místa jsou vzhledem k velkému zájmu limitována.

 

Veškeré další podrobnosti najdete v našich odkazech Sluneční zahrada, Dokumenty a Školička -​​ Informace a registrace,​​ Školné.

 

V nově postaveném ekologickém domě – dřevostavbě, jejíž součástí je​​ pohádková​​ sluneční zahrada s krásně vybaveným dětským hřištěm houpačkami, skluzavkami, dřevěnými domečky, pískovišti aj. Součástí je malý statek s domácími zvířaty, mezi nimiž nechybí slepičky, kačenky, ovečky, kozičky, králíci, morčata, křečci, kočička či vodní želvy. Časem tady své místo u nás najdou i poníci, pávi či prasátka.

V zahrádce děti také pečují o záhonky určené pro pěstování zeleniny, květin i bylinek a ovocné stromy. O zvířátka se budou děti starat i uvnitř školičky, kde najdou domov rybičky, křečci, pískomilové nebo v teráriu zcela nealergenní studenokrevní milí živočichové jako chameleon nebo agamy.

Sluneční zahrada - Školička na farmě​​ přichází se zcela novým konceptem předškolního vzdělávání a je výjimečná tím, že staví na prožitkovém učení.​​ Nabízí dětem možnost rozvíjet se na základě skutečných prožitých zkušeností a ne jen pouhé hry na opravdový život. Tím je i skvělou alternativou pro děti se specifickými potřebami nebo pro děti, které vyžadují postupné zapojování do kolektivu. Před samotným nástupem dítěte proto nabízíme možnost krátkodobého pobytu dítěte s rodičem nebo jinou osobou za účelem dobré adaptace v daném kolektivu a prostředí. Umožněna je rovněž flexibilita v docházce, kdy dítě může docházet třeba jen na část dne nebo pouze některé dny v týdnu.

Nabízíme rovněž řadu nadstandardních služeb a aktivit jako dětskou jógu, arteterapii, muzikoterapii, léčivou eurytmii, aromaterapii, angličtinu hrou, tvoření blahodárných mandal, kreativní dílničky, atraktivní exkurze a výlety, rodinné párty, zdravou vodu atd. Citlivě kombinujeme Montessori a Waldsdorfskou pedagogiku​​ využívá i principy J.A. Komenského.

Školička na farmě rovněž reaguje na zvýšenou poptávku rodičů, kteří se snaží skloubit svou profesi s kvalitní péčí o malé dítě. K tomu přispívá i bezpečné, podnětné a stimulující prostředí, blízké tomu, jaké znají děti z domova, ze své​​ rodiny. Ve zcela nově vystavěné školičce budou děti rozděleny podle věku do dvou prosluněných a pohádkovými motivy vymalovaných tříd a budou se o ně s láskou starat nejméně tři až čtyři kvalifikované empatické učitelky, vychovatelky a chůvy.​​ Naším cílem je umožnit dětem vyrůstat ve zdravém a motivujícím prostředí s neustálými podněty pro jejich zdravý rozvoj.​​ Šťastné dítě v přirozeném prostředí je zdravé a psychicky vyrovnané.

 

Projekt Sluneční zahrada je podporán Evropskou unií!