skolickanafarme@email.cz  |  724 014 649

JSME VÝJIMEČNÍ

Naše motto je:

„Vraťte Vaše dítě zpátky do přírody mezi skutečná zvířata a rostliny! Raději kolena od bláta než mobil v ruce, raději reálný živý svět než monitor!“

Co z toho, že si děti umějí cokoliv vyguglovat, když nepoznají kachnu od husy, že zeleninu i ovoce je nutné vypěstovat a že slepička skutečně snáší vejce. Navíc jsme jedineční prostředím, ve kterém se naše nově postavená školka ve městě nachází, prostředím se zeleninovými záhonky, bylinkovou zahradou, ojedinělou Naučnou stezkou a malým statkem pro domácí zvířata.

V ČEM JSME VÝJIMEČNÍ
Nový koncept dětské školičky staví na prožitkovém učení. Mozek si pamatuje emočně zabarvené situace a prožitky. Proto prožít, zažít „něco“ na vlastní kůži, to je ideální učení a nejlepší přirozená příprava a cesta do života. I malé děti mohou udělat velké věci. Zejména pokud se učí formou praktičnosti.

V naší školičce nezískávají děti informace odtržené od životní reality, tedy pouze zprostředkovaně pomocí slov a obrazů. Avšak naopak se učí především přirozenou cestou na základě vlastních prožitků spojujících je s přírodou.

Vrátíme Vám děti do přírody mezi skutečná zvířata a rostliny. Naučíme je pěstovat zeleninu i chovat zvířata, čímž přirozeně rozvíjíme jejich zdravý životní styl. Děti se tím učí i pocitu odpovědnosti – když zeleninu nebo kytku nezalijí, tak zvadne, stejně když nenakrmí zvířátko. Ať děti samy objeví, že i své pokrmy si mohou vypěstovat a vlastnoručně vypěstovaná zelenina podpoří chuť jíst zdravě.

Reagujeme na zvýšenou poptávku rodičů, kteří se snaží skloubit svou profesi s kvalitní péčí o malé dítě. Ctíme individuální přístup k malým osobnostem, rozvoj zdravého sebevědomí i ponechání dětské fantazie v přirozeném světě bez techniky. Milované dítě v přirozeném prostředí je zdravé, psychicky vyrovnané a šťastné. Tím je i naše školička i skvělá pro děti se specifickými potřebami.

Raději kolena od bláta než mobil v ruce, raději reálný živý svět než monitor! Chcete, ať dítě vyrůstá u mobilu, nebo v přírodě! Vraťte Vaše dítě zpátky do bláta a louže. My si uvědomujeme a ctíme individualitu každého dítěte, a tak připravujeme celou řadu aktivit, které umožní dětem patřičně se realizovat. Nechte děti stavět domečky pro skřítky, běhat boso po trávě nebo ležet v ní a sledovat mravence.

Jsme přirození. Chceme být ale jiní. Chce to změnu, nebojte se ji vyzkoušet. Nasloucháme vaším dětem, dnešní společnost to neumí. To, co se dítě naučí do 6 let věku, ovlivní, jak bude dál vyrůstat.

Nenajdete u nás třídu s dvacet až třiceti dětmi různého věku a jednou „zoufalou“ učitelkou. Děti budou rozděleny podle věku do dvou tříd a budou se o ně starat starat  čtyři kvalifikované empatické učitelky, vychovatelky a chůvy.

Rodinné, bezpečné, podnětné a stimulující prostředí, blízké tomu, jaké znají děti z domova, ze své rodiny. Prosvětlené herní místnosti s velkými okny na jih. Filtrovaná zdravá voda, ionizátor, čističky a zvlhčovače vzduchu. Kvalitně vybavené venkovní dětské hřiště se zastřešeným altánem, kde se děti v případě vhodného počasí stravují, plné skluzavek, houpaček, prolézaček, dřevených domečků, pískovišť i možnosti kreativity, v létě s bazénem. Co se týče, provozu řídíme se stejnou přísnou hygienickou vyhláškou jako MŠ.

Spousta nadstandardních služeb a aktivit jako hravá jóga pro předškoláky, arteterapie, aromaterapie, angličtina hrou, flétnička, blahodárné mandaly, dílničky, kreativ, kroužky, atraktivní exkurze a výlety, zábavné párty a karnevaly s rodiči atd.

Jsme na strategickém místě v Ostravě. Dobré dopravní spojení naší školičky nejen s Porubou, ale i s okolními částmi města, neboť se nachází poblíž sjezdu z kruhového objezdu dálnice a hlavní městské tepny Rudné ve Svinově.

Jsme skvělou alternativou pro děti se specifickými potřebami nebo pro děti, které vyžadují postupné zapojování do kolektivu. Před samotným nástupem dítěte proto nabízíme možnost krátkodobého pobytu dítěte s rodičem nebo jinou osobou za účelem dobré adaptace v daném kolektivu a prostředí. Umožněna je rovněž flexibilita v docházce, kdy dítě může docházet třeba jen na část dne nebo pouze některé dny v týdnu.

 

WordPress PopUp